سازمان های دولتی

حاضر در پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فراورده های طبیعی و طب ایرانی(سنتی)

محل استقرار سازمان (استان)
logo-daftar

دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت 

شرح وظیفه دفتر طب ایرانی و مکمل دفتر طب ایرانی و مکمل موظف است به منظور فراهمی زمینه ادغام خدمات طب ایرانی و طب مکمل در نظام سلامت کشور اقدامات ذیل را بنا بر شرح وظایف خود انجام دهد: 1-سیاستگذاری در حوزه طب ایرانی و طب مکمل از طریق استانداردسازی، تدوین دستورالعمل‌ها، ضوابط و مقررات مورد نیاز در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی، بهداشتی و درمانی طب ایرانی و طب مکمل در راستای ادغام روش‌مند این خدمات در نظام سلامت 2-هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی به منظور توسعه، ترویج و نهادینه نمودن طب ایرانی در سطوح نظام سلامت و جامعه 3-پایش و نظارت بر اجرای برنامه‌ها و ارائه خدمات طب ایرانی و طب مکمل در حوزه‌‌های آموزشی، پژوهشی، بهداشتی و درمانی 4-فرهنگسازی به منظور ترویج سبک زندگی سالم با بهره‌گیری از آموزه‌های طب ایرانی 5-احیای میراث مکتوب و تجربیات غیر مکتوب به جای مانده از دانش حکما و دانشمندان ایرانی با تأکید بر حمایت از پژوهش‌های مبتنی بر شواهد 6-تبادل تجربيات و تعامل علمی با ساير كشورها در زمينه طب ایرانی و مکمل به منظور معرفی قابلیت‌های طب ایرانی و استفاده از ظرفیت آن در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و صادرات غیر نفتی 7-احیای تاریخ و مفاخر هویتی علوم پزشکی و نشر ملی و بین‌المللی آن
91bb5f98-60e2-4a49-a2f1-a75b050cb9da

مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان 

مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان، ابتدا در سال 1336 تحت عنوان” اداره اصلاح و تهیه نهال و بذر گرگان و گنبد” شکل گرفت. هم اکنون این مرکز با دارا بودن ۶ بخش و ۲ واحد آموزشی و با عنایت به حضور و بهره مندی از فعالیت های علمی و پژوهشی بیش از اعضای هیأت علمی، محقق و کارشناس و نیروی اداری و پشتیبانی، به ارایه سالانه بیش از ۳۰۰-۲۵۰ طرح تحقیقاتی ملی و استانی در حال انجام وظیفه می باشد علاوه بر استفاده از امکانات موسسات پژوهشی و تحقیقاتی مادر در کشور، از پتانسیل های موجود در ۴ ایستگاه تحقیقاتی و ۱۰ آزمایشگاه تخصصی در کنار سایر امکانات استانی و کشوری خود بهره می برد. شرایط و فعالیت های تحقیقاتی همکاران مرکز سبب گشته که نتایج بدست آمده را در طول سال به صورت گزارشات نهایی، مقالات علمی ـ پژوهشی در مجلات بین المللی و تحقیقاتی، ارایه شده و یا در قالب کارگاه های آموزشی، ایراد سخنرانی های علمی در همایش و کنگره های بین المللی ،داخلی و خارجی، برپایی نمایشگاه های تخصصی، بازدیدهای علمی، همکاری فعال در پروژه های دانشجویی و فعالیت های ترویجی (برگزاری روز مزرعه و هفته انتقال یافته ها، نشریات فنی و ترویجی و …) در دسترس و استفاده بهره برداران قرار دهند. همکاری با سایر موسسات آموزش عالی استان از دیگر فعالیت های محققین مرکز می باشد. شایان ذکر است در مرکز رشد واحدهای فناور کشاورزی استان مستقر در این مرکز، 16 واحد مشغول فعالیت می باشند.
-دانشکده-1

دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان 

IMP-LOGO-FINAL

پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی 

پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی به عنوان بزرگترین مرکز تحقیقات گیاهان دارویی کشور و منطقه،در مهرماه 1377 تاسیس گردیدو در سال 1380به عنوان مرکز تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی مورد تصویب شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی قرار گرفت.در حال حاضر این پژوهشکده با بهره گیری از حضور بیش از 50 عضو هیئت علمی و محقق در قالب چهار گروه پژوهشی و با پوشش همه زمینه های تحقیقات کاربردی گیاهان دارویی و داروهای طبیعی و سه مرکز خدمات تخصصی در زمینه های آنالیز و فرمولاسیون، تولید نهال و بذر و همچنین تولید فرآورده های دارویی گیاهی و گیاهان دارویی فعالیت دارد.
png.pajuheshkadeh

پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهی 

پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهی که زیر مجموعه سازمان جهاد دانشگاهی خواجه نصیر می باشد شامل سه گروه پژوهشی و دو مرکز خدمات تخصصی می باشد. اهداف کلی این پژوهشکده در راستای استفاده از دانش IT و مخابرات در حوزه های مختلف صنایع و خدمات است . در این راستا مرکز خدمات تخصصی کشاورزی دقیق با هدف استفاده از دانش و تکنولوژی های جدید بر پایه IT و هوشمندسازی در حوزه کشاورزی تاسیس و مشغول به کار است.
1400

مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان سمنان(شاهرود) 

تاريخچه مركز با مطالعاتی که توسط وزارت کشاورزی در دهه‌های گذشته انجام شد، مناطقی در سطح کشور برای تاسیس ایستگاههای تحقیقاتی در نظر گرفته شد. در سال 1342 مكان فعلي (کیلومتر 3 جاده شاهرود – بسطام) به عنوان ايستگاه تحقيقات باغباني مطرح و پس از فراهم شدن مقدمات در سال 1349 رسما فعاليت خود را با هدف تحقیق در زمینه محصولات باغی و زراعی آغاز كرد. به تدریج کارهای زیربنایی نظیر احداث ساختمان، انبار، حفر چندین حلقه چاه آب و ماشين آلات كشاورزي انجام شد به طوریکه در سال 1367 با ایجاد چهار بخش تحقيقاتي ( اصلاح و تهيه نهال و بذر، خاك و آب، منابع طبيعي و آفات و بيماريهاي گياهي ) به مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبيعي استان سمنان (شاهرود) تبدیل شد، و پس از آن ایستگاه‌ های تحقیقات کشاورزی ميامي، گرمسار و تحقیقات پسته دامغان ايجاد و فعالیتهاي خود را آغاز نمودند.در سال 1394 این مرکز با مرکز آموزش ادغام و مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان سمنان(شاهرود) تبدیل شد مهمترين دستاوردهاي مركز – معرفی ارقام پرمحصول محصولات باغی شامل : بادام دیرگل معرفي زردآلوی متحمل به سرما رقم جهانگيري – مشارکت در معرفی ارقام پرمحصول زراعی شامل گندم، جو، سورگوم وآفتابگردان – چگونگی مدیریت بهینه مصرف کود شیمیایی در اراضی زراعی استان – شناسایی آفات، بیماریها، و علفهای هرز در محصولات زراعی و باغی پسته و روشهای مبارزه تولید – توليد حشره کش باکولوویروس برای مبارزه بیولوژیک با بید سیب زمینی – کاربرد سیستم های آبیاری تحت فشار در محصولات سبزی و صیفی – ایجاد کلکسیون گیاهان دارویی – فراوری گیاهان دارویی بصورت عرق و اسانس ایجاد مزارع تحقیقی- ترویجی گیاهان دارویی – ایجاد مزارع الگویی
frw-logo-positive-1

اداره کل منابع طبیعی استان کردستان 

اینجانب سید آزاد محبت مسئول بهره برداری و گیاهان دارویی اداره کل منابع طبیعی استان کردستان هستم.
Screenshot_۲۰۲۱۱۱۲۷_۲۰۲۴۵۶-1

اداره طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی گلستان 

مدیریت و نظارت بر واحدهای خصوصی و دولتی ارائه دهنده خدمات طب ایرانی و مکملآموزش مباحث مرتبط با طب ایرانی مکملمشارکت در راه اندازی و پشتیبانی سلامتکده های طب ایرانی و مکملمشارکت و همراهی با معاونت غذا و دارو در پایش و نظارت عطاریهامشارکت در پژوهشها و مطالعات مرتبط با طب ایرانی
20211127_210409

پژوهشکده گیاهان و مواد اولیه دارویی 

مرکز تحقیقات کارآزمایی بالینی طب سنتی 

تحقیقات حرفه‌ای و جهت‌دار در حیطه طب سنتی ایران در دانشکده پزشکی دانشگاه شاهد از سال 1379 با تأسیس اولین درمانگاه بالینی تحقیقاتی طب سنتی ایران در بیمارستان شهید مصطفی خمینی راه ‏اندازی شد و در ادامه، سال 1383 گروه تحقیقاتی طب سنتی در قالب مرکز تحقیقات پزشکی دانشگاه شاهد شکل گرفت. در سال 1389 مجوز تأسیس مرکز تحقیقات کارآزمایی بالینی طب سنتی از سوی وزارت بهداشت اخذ گردید. در نهایت در سال 1395 این مرکز موفق به اخذ مجوز قطعی شد. رئیس مرکز : دکتر محسن ناصری معاون پژوهشی مرکز: دکتر فاطمه عمادی اولویتهای تحقیقاتی مرکز به منظور به روزرسانی ایده‏ های دانشمندان طب سنتی ایران و به ثمر رساندن آنها در 4 محور به صورت خلاصه فعالیت می‌کند: •احیا میراث مکتوب طب سنتی ایران: در این طرح هدف تصحیح کتاب‌‌های خطی طب سنتی ایران و شناسایی منابع و تدابیر در زمینۀ حفظ الصحه و معالجات است. در راستای اجرای این طرح بخشی از میراث مکتوب طب سنتی ایران که بالغ بر 1400 اثر طبی می‌باشد، منتشر می شود. •اثبات مبانی طب سنتی ایران •اثبات اصول حفظ سلامتی •درمان بیماریهای شایع و صعب‏العلاج مرکز تحقیقات کارآزمایی بالینی طب سنتی در راستای اولویت‏های خود که شامل دیابت و اعتیاد، افسردگی و التهاب و … می‏باشد، متشکل از سه گروه تحقیقاتی تاریخ و متون طب سنتی، پایه و بالینی می‌باشد.

شرکت توزیع نیروی برق بوشهر 

-مرکز

مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره)، وزارت جهاد کشاورزی 

مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره) در راستای اولویت ها و سیاست های وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی(تات)، برنامه های آموزشی ، پژوهشی و کار آفرینی متنوعی (مثل آموزش کارکنان و بهره برداران پیشرو و آموزش کارآفرینی و کسب و کارهای نوپای کشاورزی در سطوح: ملی، ستاد وزارت، سازمان تات و سازمان جهاد کشاورزی استان البرز و پژوهش های هدفمند مرتبط با افزایش اثربخشی برنامه های آموزشی) را محور اهداف و ماموریت های خود قرار داده است.
WhatsApp-Image-2021-11-29-at-11.20.47

مرکز رشد فناوری طب و داروسازی سنتی و فرآورده های طبیعی دانشگاه علوم پزشکی تهران 

در راستای تأسیس دانشکده طب سنتی و ابلاغ شورای عالی طب سنتی ایران، به منظور ایجاد ارتباط مؤثر در رشد پژوهشی طب سنتی بین دانشگاه و صنعت، راه اندازی مرکز رشد طب و داروسازی سنتی امری لازم و ضروری بود لذا مرکز رشد فناوری طب و داروسازی سنتی و فرآورده های طبیعی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خرداد ماه سال ۱۳۹۱ و در زمینه پوشش و استقرار شرکتهای فعال در زمینه گیاهان دارویی٬ فراورده های طبیعی و طب سنتی فعالیت خود را رسماً آغاز نمود که جهت پذیرش واحدهای فن آوری گیاهان دارویی٬ فراورده های طبیعی و طب سنتی آماده هر گونه همکاری می باشد.
201732217757logo

شرکت برق منطقه ای سیستان و بلوچستان 

برق منطقه ای استان تا سال ۱۳۶۰ شمسی تحت سرپرستی شرکت برق منطقه ای کرمان اداره می شد و از سال ۱۳۶۰ شرکت برق منطقه ای سیستان و بلوچستان بصورت شرکت مستقل تاسیس و شروع به فعالیت نمود . در حال حاضر انرژی مورد نیاز استان توسط نیروگاه سیکل ترکیبی چابهار با قدرت عملی ۳۱۸ مگاوات ، نیروگاه بخار ایرانشهر با ۲۴۰ مگاوات – نیروگاه گازی کنارک با ۹۸ مگاوات ، نیروگاه گازی زاهدان با ۱۴۴ مگاوات ، نیروگاه سیکل ترکیبی بمپور با قدرت عملی ۲۵۰ مگاوات و نیروگاههای دیزلی استان با قدرت عملی ۸۷ مگاوات تامین می شود . همچنین خطوط ارتباطی ۲۳۰ کیلو ولت ایرانشهر به کهنوج و زاهدان به بم و چابهار به زرآباد و جاسک و ۴۰۰ کیلوولت بیرجند زاهدان تبادل انرژی بین شبکه های برق استان سیستان و بلوچستان و کرمان و هرمزگان و خراسان جنوبی را میسر می سازد . شایان ذکر است که اتصال شبکه سراسری برق استان به شبکه برق استانهای همجوار و سراسری کشور موجب پایداری شبکه برق استان و تحویل برقی مطمئن به مشترکین محترم استان گردیده و زمینه لازم برای سرمایه گذاری بخش دولتی و خصوصی را فراهم مینماید . در حال حاضر صنعت برق استان توسط شرکتهای برق منطقه ای، شرکت مدیریت تولید برق استان ، شرکت تولید نیروی برق زاهدان و شرکت توزیع نیروی برق استان مدیریت می شود.
Untitled.pngلگو-دانشکده

دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی ایران 

با سلام و احترام دانشکده هم در زمینه آموزشی و هم پژوهشی فعالیت دارد این دانشکده از سال 1382 به نام موسسه مطالعات تاریخ پزشکی طب اسلامی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی ایران فعالیت خود را آغاز نمود و با جذب دانشجویان دوره phd طب ایرانی -سنتی و در ادامه دانشجویانی در رشته تاریخ علوم پزشکی و داروسازی سنتی ادامه داد همچنین کارهای پژوهشی در زمینه گیاهان دارویی در آزمایشگاه گیاهان دارویی به وسیله اساتید محترم داروساز و فارماگوگنوزی آغاز گردانید .•تعداد آزمایشگاه‌ها به تفکیک فعالیت‌های تحقیقاتی آن‌ها: 1-آزمایشگاه آنالیز دارویی: عصاره گیری، فراکسیون عصاره، کروماتوگرافی، طیف سنجی، مشاوره و طراحی پروژه های دارویی مشترک 2-آزمایشگاه ساخت و طراحی داروهای سنتی و طبیعی: همکاری در طرح‌های پژوهشی و طراحی فرآورده‌ها و داروهای مورد نیاز طرح، تهیه عصاره‌های طبیعی، تهیه روغن فرار گیاهان در مقیاس آزمایشگاهی، مشاوره در مورد طرح‌های مربوط به فراورده‌های طبیعی و سنتی، طرح پایلوت ساخت دارو برای مراکز رشد و مراکز تحقیقات 3-آزمایشگاه مهارتهای گیاهان دارویی: آموزش شناسایی و ارزیابی گیاهان دارویی، آموزش ارزیابی کیفی، میکروسکوپی و ماکروسکوپی مفردات طب ایرانی، برگزاری کارگاه‌های مهارتی در زمینه آموزش مهارت‌های موردنیاز در داروسازی ایرانی 4-آزمایشگاه ساخت داروهای جالینوسی: سفارش ساخت داروهای تک نسخه‌ای، اصلاح نسخ دارویی تولید شده توسط کارخانجات، ساخت داروهای پایه برای ساخت داروهای ترکیبی • لیست وسایل و تجهیزات عمده آزمایشگاهی: اسپکتروفتومتر یو وی، HPLC ، سانتریفوژ، کوره برقی، آون، بن ماری جوش، بن ماری سرولوژیک، آسیاب برقی، پ هاش متر، میکروسکوپ، هموژنایزر، کابین یو وی، روتاری، ترازوی حساس، پن کوتینگ، گرانولاتور، کپسول زن، شوف بالون، اجاق گاز، قرص زنی، هاون ب