پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی

محصولات موجود در دسته دستگاه گوارش

دمنوش زیره، ماداگاسترین 

تنظیم عملکرد گوارشی ضد نفخ

رکتول 

رکتول در درمان بواسیر و شقاق (هموروئید داخلی و خارجی) بسیار مؤثر است. این محصول گیاهی با ایجاد مسیری جدید در -درمان بیماری هموروئید و فیشر (شقاق) -بهبودی سریـع و کامل بیماری -سهولت و بهـداشت در مصرف -مصرف بهینه و کنترل ‌شده -تسـکیـن فـوری درد -وجود ۸ اپلیکاتور یکبار مصرف و گاز نخی یک نوآوری و محصول منحصر به فرد و اثربخش به حساب می آید. ویژگی‌ های منحصر به‌ فرد این دارو عبارتند از: -تسکین فوری علائم بیماری (درد و خارش) -برطرف کردن عوارض بیماری (التهاب و خونریزی) -بهبودی کامل بیماری کمتر از چهار روز. اثرات ضد التهاب: در منابع طب سنتي از مورت سبز به‌ عنوان ضد خارش و تحريكات ناشي از گزش حشرات ذكر شده است. نتایج بررسی‌های جديد نشان داده ميرتول با مهار (Lypoxygenase-5) اثرات ضد التهابی خود را اعمال می‌کند. اثرات ضد احتقان: در منابع طب قديم و حتي امروزه روغن مورت سبز به شكل بخور جهت رفع احتقان سيستم تنفسي كاربرد داشته و دارد امروزه ثابت شده مجموعه تركيبات ميرتول با داشتن ترکيباتي نظير آلفاپينن و سينئول ، باعث انقباض عروق می‌گردد كه اين خاصيت را توجيه می‌نماید. اثرات ضد خارش و درد: عموماً اسانس‌ها خاصيت بی‌حس‌ کنندگی دارند اين خاصيت به دليل جذب سريع و تأثیر بر ميلين اعصاب اعمال می‌گردد، ميرتول نيز از اين خاصيت مستثنی نبوده و اين دليل توجيه‌ تأثیر ميرتول بر خارش و درد موضعي است.

لیور تارا 

این کپسول با داشتن عصاره‌های گیاهی ریشه قاصدک، دانه خار مریم، برگ کنگر فرنگی به بهبود عملکرد کبد کمک می‌کند.

اسانس نعنا 

اسانس نعنا با کیفیت و خلوص بسیار بالا تهیه شده به روش سیالات فوق بحرانی

عرق نعنا 

عرق نعنا با کیفیت بسیار بالا تهیه شده به روش سیالات فوق بحرانی

هموروی 

عملکرد: -درمان هموروئید -کنترل خونریزی و بهبود زخم هموروئید -کاهش التهاب و تقویت دیواره مویرگ ها -تسهیل هضم غذا و رفع یبوست

نان خشک هسته خرما 

نان خشک حاوی پودر هسته خرما و سبوس گندم تهیه شده از آرد گندم کامل -کاهش وزن و رژیمی -حاوی فیبر زیاد -درمان دیابت نوع 2 نان حاوی آرد هسته خرما، دارای مقادیر قابل توجهی سلنیوم، روی و منگنز بوده، و از نظر ویتامین‌های A، E و خانواده B نیز غنی است. علاوه بر این، به دلیل وجود درصد بالای فیبر رژیمی در نان غنی شده با آرد هسته خرما، با مصرف منظم این نوع نان، چربی، کلسترول و فشار خون کاهش یافته و باعث کاهش وزن بدن نیز می‌گردد.همچنین مصرف این نوع نان باعث بهبود برخی اختلالات گوارشی نظیر یبوست می‌شود، از سوی دیگر به دلیل عدم وجود اسید فایتیک خصوصیات منفی نان‌های حاوی سبوس گندم را ندارد. این نان از آرد با کیفیت بالای گندم همراه با آرد هسته خرمای ارگانیک تهیه شده و دارای پروانه ساخت از وزارت بهداشت می‌باشد. در تهیه این نان بر خلاف اکثر مراکز پخت نان از روش حرارت‌دهی غیر مستقیم استفاده شده تا از سرطانزایی کلیه محصولاتی که با شعله مستقیم پخته میشوند جلوگیری شده و محصولی بسیار سالم به دست مصرف کننده برسد. این محصول می‌تواند به عنوان یک میان وعده بسیار سالم و مقوی استفاده شود.

مینتونکس 

مینتونکس اولین ضد احتقان بر پایه اسانس صد در صد طبیعی-درمان نفخ ، سوهاضمه / استنشاقی : جهت رفع گرفتگی بینی و سرماخوردگی

محصولات ارگانیک ونک کردستان 

این محصولات برگرفته از درخت ون و کندوی زنبور عسل است. مانند ۱.کپسول سقزخام خالص ۲. کپسول ترکیبی عسل و سقزخام ۳. کپسول ترکیبی بره موم و سقزخام ۴. کپسول ترکیبی عسل و بره موم ۵.کپسول تربانتین ۶.کپسول روغن بنه ۷. کپسول ترکیبی روغن بنه و تربانتین
هیچ داده ای یافت نشد

گرده گل 

خواص گرده گل: گرده گل یک درمانگر مفید برای بزرگترین بیماری زنان (پوکی استخوان)، بزرگترین بیماری آقایان (پروستات) مفید می‌باشد. مکمل غذایی انرژی‌زا برای ورزشکاران، اختلالات هاضمه را رفع می‌کند،برای کوفتگی عضلات و اسهال و یبوست مفید است، سوخت و ساز بدن را عادی می سازد، افسردگی و خستگی را کاهش می دهد.

کتاب نفخ و راهکارهای درمانی آن در طب ایرانی 

کتاب نفخ و راهکارهای درمانی آن در طب ایرانی در کتاب نفخ و راه کارهای درمانی ، توضیحاتی در مورد نفخ، علت ایجاد و درمان،درمان انواع نفخ و برخی مفردات و گیاهان ضدنفخ داده شده است.

کتاب متن جامع طب سنتی دستگاه گوارش (معده) 

نویسنده در کتاب متن جامع طب سنتی دستگاه گوارش (معده) به توضیحاتی در مورد انواع بیماری های معده، نشانه ها، علل ایجاد و درمان آن ها پرداخته است.

کتاب درمان گام به گام ریفلاکس معده به مری با طب ایرانی 

در کتاب درمان گام به گام ریفلاکس معده به مری با طب ایرانی، تعریف بیماری، علل و اسباب ایجاد، درمان بیماری با طب ایرانی ارائه شده است.

کتاب درمان گام به گام ریفلاکس معده به مری با طب ایرانی 

در کتاب درمان گام به گام ریفلاکس معده به مری با طب ایرانی به علل ایجاد و درمان بیماری ریفلاکس معده به مری ، گیاهان مورد استفاده در درمان بیماری، داروهای تشدید کننده ریفلاکس معده به مری و ….. پرداخته شده است.

کتاب تسهیل العلاج 

این کتاب بحث امراض امتلائیه را از امراض معده آغاز کرده و اثبات مى‌کند که تمام امراض امتلائیه از امتلاى معده است. همچنین این کتاب در درمان‌هاى خود از ادویه‌اى ساده، در دسترس و بى‌ضرر یا داراى حداقل ضرر استفاده مى‌کند.

کتاب بیماری ها و اختلالات دستگاه گوارش 

کتاب بیماری ها و اختلالات دستگاه گوارش در زمینه کاربرد بالینی مهم ترین گیاهان دارویی در درمان مشکلات گوارشی صحبت می کند.

افتخاری دیگر برای شرکت بهبود تجهیز بهین اندیش

 افتتاح اولین نمایشگاه، فروشگاه حرفه‌ای و تخصصی صادرات محصولات داروهای     گیاهی، گیاهان دارویی، فراورده‌های طبیعی و طب سنتی (ایرانی) ساخت ایران