پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی

micoriza-peganum-2
Peganum0-1

اطلاعات پایه شرکت

مدیرعامل:  سید مرتضی میرمهدی

نوع شرکت:  سهامی خاص

زمینه فعالیت:  اسانس و عصاره

استان:  مركزي

آدرس:  استان مرکزی_ اراک_ آستانه علوی_ شهرک صنعتی- خیابان کوشاوران۱_ شماره ۴۵

اطلاعات تماس شرکت

شماره تماس:  08638233110

شماره نمابر:  08638233379

پست الکترونیک:  Peganumco@gmail.com

وب سایت:  www.Cassia.ir

ارمغان سبز شهباز

تعداد بازدید: 159
مفتخریم که با حرکت در جهت توسعه کشت و فرآوری گیاهان داروئی و تولید محصولات کاملاً طبیعی و بدون هیچ گونه مواد افزودنی که حاصل مزارع تأیید شده توسط کارشناسان متخصص مجموعه کشت و صنعت پگانوم است؛ در جهت تحقق سیاست های ملی و سلامت عمومی آحاد جامعه گام مؤثری برداشته ایم. با توجه به پتانسیل های بالقوه و بالفعل موجود در کشور، ضمن انتخاب گونه های بازارپسند و سازگار با شرایط اقلیمی، در حال تکثیر، تطبیق و کشت گسترده گونه های بومی با روش های نوین کشاورزی هستیم. علاوه بر این مهم، دستیابی به بالاترین میزان عملکرد کمی و کیفی مواد مؤثره در حوزه گیاهان داروئی جهت تأمین مواد اولیه صنایع بالادستی از اهدافی است که سعی در ارتقای روز افزون آن داریم. خدمات مجموعه کشت و صنعت پگانوم: – تولید بذر، نشاء و قلمه انواع گیاهان داروئی و تلقیح میکروارگانیسم های همزیست با ریشه – مطالعه امکان سنجی کشت گیاهان داروئی با توجه به شرایط هر منطقه – مشاوره و آموزش تخصصی کشت گیاهان داروئی از آماده سازی زمین تا برداشت محصول – توسعه کشت دیم گیاهان داروئی با روشهای ابداعی استحصال رواناب – پایان نامه و کارورزی در بخش تحقیق و توسعه (R&D) – فرآوری انواع گیاهان داروئی به صورت گیاه خشک، عصاره آبی، عرقیات و اسانس – تأمین مواد اولیه با کیفیت مورد نیاز شرکت های داروئی، غذایی، آرایشی و بهداشتی – و بسته بندی انواع دمنوش گیاهی، عرقیات و اسانس، نوشابه های گیاهی و انواع پودر عصاره گیاهی – استحصال اسانس و عصاره استانداردشده گیاهان داروئی
درخواست قرار ملاقات

جهت برگزاری ملاقات حضوری یا مجازی، لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید تا پس از بررسی درخواست، با استفاده از اطلاعات تماس ثبت شده با شما تماس حاصل شود.

نام*
نام خانوادگی*
پست الکترونیک*
نام شرکت / سازمان*
تلفن همراه*
لینک وب سایت
توضیحات*
توضیحاتی پیرامون هدف از برگزاری، نحوه برگزاری (مجازی یا حضوری) و زمان ملاقات.

محصولات ارمغان سبز شهباز

بذر، نشا و قلمه گیاهان داروئی 

مسلما بهره گیری پایدار اقتصادی از منابع طبیعی ارزشمند و اقلیم های گوناگون با تنوع اکولوژیکی قابل توجه سرزمینمان، ضمن بهبود تأمین پایدار معیشت خانوارهای روستایی، ایران اسلامی را در مسیر تعالی و پیشرفت شکوفا خواهد کرد. با توجه به اینکه ایران در اقلیم خشک و نیمه خشک قرار دارد _همواره سرزمینی کم آب بوده که وجود قنوات چند هزارساله خود گویای این مطلب است_ در چنین وضعیتی نباید انتظار داشت سیستم های کشاورزی که در مناطق معتدله قرار دارند، منطبق بر شرایط اقلیمی کشورمان باشد. عدم بکارگیری یک سیستم کشاورزی پایدار و برنامه ریزی شده و نیز عدم بهره گیری مناسب از منابع آبی از مهم ترین دلایلی است که سبب شده تا ادامه روند کشاورزی به صورت کنونی، گذشته از نادیده گرفتن ارزش های اکولوژیک اقلیم طبیعی این سرزمین، موجب عدم بهره گیری مناسب از پتانسیل های موجود در کشاورزی ایران شود. در همین راستا، با انجام تحقیقات گسترده در منابع علمی و مطالعات منطقه ای برآن شدیم تا با تلفیق روش های علمی و عملی منطبق بر شرایط اقلیمی کشورمان، روشی کاربردی برای کشت دیم در اراضی شیب دار ارائه دهیم. با اجرای این روش، از هدررفت رواناب های حاصل از بارندگی های سالیانه جلوگیری بعمل آمده و از میزان فرسایش خاکی کاسته می شود. علاوه بر این، متخصصان مجموعه کشت و صنعت پگانوم در تلاشند تا با افزودن میکروارگانیسم های هم زیست با ریشه مانند سویه های مختلف میکوریزا، ازتوباکتر و سودوموناس در مرحله تکثیر و کاشت که سبب افزایش جذب آب و عناصر غذایی در گیاهان مورد نظر و افزایش بازده اقتصادی آن ها می شود؛ گام مؤثری در جهت تأمین نیاز صنایع و بهره گیری مناسب از اقلیم این سرزمین بردارند.

پودر عصاره آبی گیاهان داروئی 

استخراج عصاره آبی در گیاهان داروئی نگرانی باقی ماندن مواد شیمیایی در عصاره گیاهی را برطرف می سازد. مسلماَ استحصال عصاره آبی مطابق با استانداردهای بین المللی نیازمند بررسی و مطالعات گسترده و مستمر دارد.در مجموعه کشت و صنعت پگانوم تلاش می کنیم تا با بهره گیری حداکثری از توان تولید مواد مؤثره در گیاهان داروئی کشت شده و کاربرد روش های روزآمد جهت استخراج مطلوب مواد مؤثره دارویی، محصولاتی کاملاً طبیعی و با کیفیتی مناسب جهت تأمین نیاز صنایع بالادستی را ارائه دهیم.

اسانس استاندارد شده 

عوامل گوناگونی چون فلور زیستی خاک، میکرواقلیمی که گیاه در آن پرورش می یابد و حتی شرایط کاشت، داشت، برداشت و فرآوری گیاهان داروئی در میزان مواد مؤثره موجود در آن ها تأثیر بسزایی دارد. از طرفی اقلیم خشک ایران نیازمند افزایش بهره وری در استفاده از آب و توسعه کشت دیم گیاهان داروئی می باشد. با بهره گیری از توان متخصصین هر بخش جهت مطالعات جامع و کنترل این عوامل، همچنین تکثیر گونه های داروئی گیاهان تلقیح شده با انواعی از میکروارگانیسم های هم زیست، مزارع گسترده تولید گیاهان داروئی ایجاد کرده ایم تا با رعایت استانداردهای بین المللی، مواد اولیه با کیفیت مورد نیاز صنایع بالادستی را تأمین کنیم. مضاف بر روش های یاد شده جهت بهره گیری حداکثری از توان تولید مواد مؤثره در گیاهان داروئی کشت شده، این مجموعه با انجام آزمایشات تخصصی از جمله کروماتوگرافی گازی با طیف سنج جرمی (GC-MS) و اسپکتروفتومتری (UV/VIS)، کیفیت اسانس های بدست آمده را آنالیز کرده و شرایط استحصال اسانس خالص و استاندارد شده با کیفیت مورد نیاز صنایع داروئی، غذایی، آرایشی و بهداشتی را فراهم نموده است.

عرقیات گیاهی 

برای تولید عرقیات گیاهی با کیفیت عوامل گوناگونی مؤثرند؛ در صورت عدم رعایت میزان گیاه مصرفی در فرآیند عرق گیری و فاصله زمانی مناسب از برداشت تا زمان عرق گیری و یا کاهش تولید میزان مواد مؤثره گیاه با توجه به شرایط کاشت، داشت و برداشت، عرق گیاهی تولید شده خواص داروئی چندانی نخواهد داشت. در این مجموعه با خلق زنجیره های تأمین و تدوین راهبرد مناسب در مبادی اولیه تولید و فرآوری گیاهان داروئی، استحصال انواع عرقیات گیاهی هماهنگ با استانداردهای بین المللی میزان مواد مؤثره موجود در عرقیات گیاهی صورت می پذیرد. در نهایت پس از اطمینان از کیفیت مطلوب عرقیات به دستگاه پاستوریزاتور و پرکن اتوماتیک هدایت شده و در ظروف مناسب با حجم های مورد نظر بسته بندی می شوند.

نوشابه های گیاهی 

در حال حاضر رویکرد اغلب افراد جامعه به سمت مصرف دم نوش ها و ترکیبات گیاهی به دلیل خواص فراوان آن ها و همچنین افزایش آگاهی نسبت به آسیب های متعدد ناشی از مصرف محصولات حاوی مواد و افزودنی های غیرطبیعی، شدت یافته است. در عادت غذایی اغلب افراد استفاده از نوشیدنی همراه با غذا وجود دارد. اگر چه متخصصین امر چندان موافق این نحوه مصرف نیستند با این حال توجه به ترکیبات نوشیدنی های مورد مصرف سبب بهبود سلامت آحاد جامعه خواهد شد. در همین راستا با بهره گیری از فرآورده های گیاهان داروئی و تولید نوشابه های گیاهی شیرین شده با شکر قهوه ای و فاقد هرگونه ترکیبات شیمیایی در سبد محصولات این مجموعه قرار دارد.

گیاهان داروئی خشک شده 

گذشته از این مطلب که شرایط کاشت، داشت و برداشت گیاهان داروئی و شرایط منطقه در میزان مواد مؤثره تولید شده در گیاهان داروئی تأثیر بسزایی دارد؛ اغلب موادمؤثره موجود در گیاهان داروئی بواسط رعایت نکردن شرایط و زمان مناسب برداشت، همچنین مدت ماندگاری محصول تا پیش از فرآیند خشک کردن از بین می روند. ضمن اینکه رعایت استانداردهای لازم در مورد مدت زمان تماس گیاهان داروئی با آب در طی فرآیند شست و شو، انتخاب درجه حرارت مناسب خشک کرده جهت هر از گیاهان و همچنین مدت زمان لازم جهت خشک شدن محصول علاوه بر حفظ کیفیت گیاهان داروئی خشک شده، میزان آلودگی های میکروبی ثانویه را کاهش می دهد. این مجموعه با رعایت شرایط GMP ضمن تدوین دستورالعمل های ویژه فرآوری و مختص هر نوع گیاه، انواع گیاهان داروئی خشک شده را با کیفیت مطلوب جهت تأمین نیاز صنایع بالادستی ارائه می کند.

دم نوش هضم غذا 

حاوی 20 کیسه دم نوش ترکیبی از گیاهان نعناع فلفلی، بادرنجبویه، آویشن، رزماری و رازیانه؛ جایگزین مناسب نوشیدن چای بعد از وعده های غذایی که دارای اثرات هضم کنندگی و آرام بخش سیستم گوارش است. جهت تهیه دم نوش های گیاهی طبیعی که حاوی افزودنی رنگ یا طعم دهند شیمیایی نیستند، می بایست آب در حال جوشیدن را بر روی تی بگ ریخته و در ظرف را برای مدتی حدود نیم ساعت کاملاً مسدود کنید یا درون فلاسک قرار دهید تا محلول زود سرد نشود و مواد مؤثره گیاهان فرصت داشته باشند که در آب حل شده و خواص خود را بروز دهند.

دم نوش آرامش 

حاوی 20 کیسه دم نوش ترکیبی از گل گاوزبان، بادرنجبویه، نعناع فلفلی و لیمو عمانی؛ با خواص ضد میگرن، ضد اسپاسم، گشادکننده عروق و تقویت کننده گردش خون که نوشیدن آن بعد از یک روزی کاری آرامشی دلچسب را به ارمغان می آورد. جهت تهیه دمنوش های گیاهی طبیعی که حاوی افزودنی رنگ یا طعم دهند شیمیایی نیستند، می بایست آب در حال جوشیدن را بر روی تی بگ ریخته و در ظرف را برای مدتی حدود نیم ساعت کاملاً مسدود کنید یا درون فلاسک قرار دهید تا محلول زود سرد نشود و مواد مؤثره گیاهان فرصت داشته باشند که در آب حل شده و خواص خود را بروز دهند.

دم نوش مهربانو 

حاوی 20 کیسه دم نوش بابونه آلمانی خالص؛ ضد آلزایمر، محافظ کبد و محرک ایمنی؛ جهت تهیه دم نوش های گیاهی طبیعی که حاوی افزودنی رنگ یا طعم دهند شیمیایی نیستند، می بایست آب در حال جوشیدن را بر روی تی بگ ریخته و در ظرف را برای مدتی حدود نیم ساعت کاملاً مسدود کنید یا درون فلاسک قرار دهید تا محلول زود سرد نشود و مواد مؤثره گیاهان فرصت داشته باشند که در آب حل شده و خواص خود را بروز دهند.

دم نوش تحرک 

حاوی 20 کیسه چای سبز همراه با هل؛ افزودن هل به چای سبز علاوه بر ایجاد طعمی دلچسب و به یاد ماندنی سبب تقویت قلب و خونرسانی مطلوب به اعضای بدن می گردد. همچنین نوشیدن این ترکیب یک ساعت پیش از فعالیت های ورزشی با افزایش متابولیسم چربی ها به تسریع در لاغری کمک شایانی می کند. جهت تهیه دمنوش های گیاهی طبیعی که حاوی افزودنی رنگ یا طعم دهند شیمیایی نیستند، می بایست آب در حال جوشیدن را بر روی تی بگ ریخته و در ظرف را برای مدتی حدود نیم ساعت کاملاً مسدود کنید یا درون فلاسک قرار دهید تا محلول زود سرد نشود و مواد مؤثره گیاهان فرصت داشته باشند که در آب حل شده و خواص خود را بروز دهند.

دم نوش تناسب 

حاوی 20 کیسه چای سبز همراه با نعناع فلفلی؛ چای سبز متابولیسم چربی ها را افزایش داده و کاهنده چربی خون و تری گلیسیریدهاست؛ بنابراین می تواند سبب کاهش وزن شود. همچنین باعث تقویت قلب و تحریک گردش خون می شود. نوشیدن ترکیب نعناع فلفلی و چای سبز سبب خروج سموم بدن، باز شدن عروق و کاهش فشار خون می شود. جهت تهیه دمنوش های گیاهی طبیعی که حاوی افزودنی رنگ یا طعم دهند شیمیایی نیستند، می بایست آب در حال جوشیدن را بر روی تی بگ ریخته و در ظرف را برای مدتی حدود نیم ساعت کاملاً مسدود کنید یا درون فلاسک قرار دهید تا محلول زود سرد نشود و مواد مؤثره گیاهان فرصت داشته باشند که در آب حل شده و خواص خود را بروز دهند.

دم نوش آرامید 

حاوی 20 کیسه چای سیاه لاهیجان همراه با برگ به لیمو؛ تسکین دهنده درد عصبی، رفع تپش قلب و آرام بخش نحوه مصرف چای طبیعی که حاوی افزودنی های شیمیایی نباشد، در اثرات آن نقش مهمی دارد. اگر چای طبیعی را به مدت 3 تا 4 دقیقه در آب کاملاً جوش قرار دهید؛ کافئین موجود در آن به میزان زیادی در آب حل شده و اثرات محرک خود را نشان می دهد. نوشیدن این چای باعث احساس نشاط و رفع خستگی خواهد شد. چای طبیعی دارای خواص فراوان دیگری از جمله خواص ضدمیکروبی، آنتی اکسیدان، آنتی ویروس، ضد سرطان و رفع بدخوابی می باشد.

افتخاری دیگر برای شرکت بهبود تجهیز بهین اندیش

 افتتاح اولین نمایشگاه، فروشگاه حرفه‌ای و تخصصی صادرات محصولات داروهای     گیاهی، گیاهان دارویی، فراورده‌های طبیعی و طب سنتی (ایرانی) ساخت ایران