پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی

logo-barij

اطلاعات پایه شرکت

مدیرعامل:  لاله حجازی

نوع شرکت:  سهامی خاص

زمینه فعالیت:  دارو های دامی و انسانی

استان:  تهران

آدرس:  تهران.مرزداران بین آریافر و سرسبز پلاک 78

اطلاعات تماس شرکت

شماره تماس:  02144212044

شماره نمابر:  02144212044

پست الکترونیک:  info@barijessence.com

وب سایت:  https://barijessence.com

باریج اسانس

تعداد بازدید: 90
مرحوم مهندس حسین حجازی، بنیانگذار شرکت داروسازی باریج‌اسانس، که او را “پدر صنعت اسانس ایران” می‌دانند، در سال ۱۳۲۴، در خانواده‌ای فرهنگی در شهر برزک در اطراف کاشان، به دنیا آمد. پدر ایشان معلم بود. اصلیت مهندس حجازی، به روستای استرک کاشان برمی‌گردد. وی تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در کاشان گذراند تا این که در سالِ آخر دبیرستان، به دلایل خانوادگی، در تهران و در دبیرستان نظام، به تحصیل پرداخت. وی فارغ‌التحصیل در رشته مهندسی ماشین‌آلات کشاورزی از دانشگاه بین‌المللی شیراز در سال ۱۳۴۹، دارای گواهینامه طراحی و اجرای آبیاری مدرن از اروپا و پایه‌گذار و مؤسس شرکت‌های زیر است: کشت و صنعت گلکاران: تاسیس در سال ۱۳۶۴ شرکت تجهیزات و ماشین سازی تقطیران: تاسیس در سال ۱۳۶۹ شرکت داروسازی باریج اسانس: تاسیس در سال ۱۳۷۱ وی در سال‌های اول انقلاب به عنوان رئیس اداره کشاورزی کاشان انتخاب شد. در آن زمان یک کارخانه گلاب و اسانس‌گیری در نزدیکی قمصر کاشان به صورت غیرفعال وجود داشت و جزو اموال اداره کشاورزی محسوب می‌شد که دستگاه‌های آن قبل از انقلاب از کشور بلغارستان خریداری شده بود، ولی راه‌اندازی نشده بود. مهندس حجازی تصمیم گرفت این کارخانه را احیا و راه‌اندازی کند. از آنجایی که ایشان علاقه زیادی به این کار داشتند شروع به مطالعه و تحقیق در مورد اسانس‌ها و روش گلابگیری صنعتی می‌کنند. در یکی از کتاب‌هایی که مطالعه می‌کرد مطلبی را به این مضمون می‌خوانند: “ابوعلی‌سینا دانشمندی عرب بوده و برای اولین بار اسانس را کشف کرده و اسم آن را گوهر یا جوهر گذاشته است!”. مرحوم مهندس حجازی پس از خواندن این مطلب برآشفته شده، تصمیم می‌گیرد اسانس را که یک ایرانی آن را کشف کرده به همه بشناساند. درنتیجه کارخانه‌ای را راه‌اندازی کرده و اسانس‌گیری را شروع می‌کند.
درخواست قرار ملاقات

جهت برگزاری ملاقات حضوری یا مجازی، لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید تا پس از بررسی درخواست، با استفاده از اطلاعات تماس ثبت شده با شما تماس حاصل شود.

نام*
نام خانوادگی*
پست الکترونیک*
نام شرکت / سازمان*
تلفن همراه*
لینک وب سایت
توضیحات*
توضیحاتی پیرامون هدف از برگزاری، نحوه برگزاری (مجازی یا حضوری) و زمان ملاقات.

محصولات باریج اسانس

شربت برونکو باریج 

شربت برونکو باریج اسانس برای درمان خلط و سرفه تشکیل شده از عصاره آویشن شیرازی و گل ختمی هستش .میسیون E مصرف آویشن (Thyme) برای درمان سرفه و برونشیت را تایید کرده است. در مورد تیمول و کارواکرول طیف وسیعی از تاثیر در برابر باکتری‌های دخیل در عفونت‌های دستگاه تنفس فوقانی مشاهده شده است. اعتقاد بر این است که تیمول و کارواکرول با ایجاد کمپلکس با پروتئین‌های غشاء باکتری فعالیت ضد باکتری خود را اعمال می‌کنند. یک اثر سینرژیستی برای ترکیب تیمول و کرواکرول نیز مشخص شده است. کارواکرول جزء اصلی اسانس آویشن است که اثرات ضد باکتریائی و ضد قارچی آن روی میکروارگانیزم‌های مختلف به اثبات رسیده است. همچنین مشخص شده است که دوزهای کافی از تیمول و کارواکرول، دارای اثر شل‌کنندگی نای هستند. اسانس آویشن شیرازی روی باکتری‌های پاتوژن بویژه استافیلوکوک آرئوس (S. aureus) موثر است. آویشن شیرازی در رفع علائم سرفه و نزله‌های مجاری فوقانی تنفسی و نیز به‌عنوان خلط‌آور با اثر ضد اسپاسم همواره مورد توجه بوده و در بزرگسالان در درمان برونشیت و سرفه‌های همراه با اسپاسم و در کودکان در بیماری سیاه‌سرفه کاربرد دارد. کارآزمایی‌های مختلف تاثیر آویشن بر روی سرفه‌های خلط‌دار(productive cough) را تایید کرده است. در یک مطالعه دو سو بی‌خبر تصادفی، ۶۰ بیمار مبتلا به سرفه خلط دار شربت آویشن یا برم هگزین را برای یک دوره ۵ روزه دریافت کردند. براساس گزارش برطرف شدن نشانه‌های بیماری توسط خود بیمار، تفاوت قابل توجهی بین دوگروه مشاهده نشد و هر دو گروه منفعت یکسانی از مصرف دارو بردند. پیشرفت قابل توجه غیرآماری در میزان بهبودی افراد غیر سیگاری در مقایسه با افراد سیگاری در هر دو گروه مشاهده شد.

شربت برونکو باریج 

شربت برونکو باریج اسانس برای درمان خلط و سرفه تشکیل شده از عصاره آویشن شیرازی و عصاره ختمی است.میسیون E مصرف آویشن (Thyme) برای درمان سرفه و برونشیت را تایید کرده است. در مورد تیمول و کارواکرول طیف وسیعی از تاثیر در برابر باکتری‌های دخیل در عفونت‌های دستگاه تنفس فوقانی مشاهده شده است. اعتقاد بر این است که تیمول و کارواکرول با ایجاد کمپلکس با پروتئین‌های غشاء باکتری فعالیت ضد باکتری خود را اعمال می‌کنند. یک اثر سینرژیستی برای ترکیب تیمول و کرواکرول نیز مشخص شده است. کارواکرول جزء اصلی اسانس آویشن است که اثرات ضد باکتریائی و ضد قارچی آن روی میکروارگانیزم‌های مختلف به اثبات رسیده است. همچنین مشخص شده است که دوزهای کافی از تیمول و کارواکرول، دارای اثر شل‌کنندگی نای هستند. اسانس آویشن شیرازی روی باکتری‌های پاتوژن بویژه استافیلوکوک آرئوس (S. aureus) موثر است. آویشن شیرازی در رفع علائم سرفه و نزله‌های مجاری فوقانی تنفسی و نیز به‌عنوان خلط‌آور با اثر ضد اسپاسم همواره مورد توجه بوده و در بزرگسالان در درمان برونشیت و سرفه‌های همراه با اسپاسم و در کودکان در بیماری سیاه‌سرفه کاربرد دارد. کارآزمایی‌های مختلف تاثیر آویشن بر روی سرفه‌های خلط‌دار(productive cough) را تایید کرده است. در یک مطالعه دو سو بی‌خبر تصادفی، ۶۰ بیمار مبتلا به سرفه خلط دار شربت آویشن یا برم هگزین را برای یک دوره ۵ روزه دریافت کردند. براساس گزارش برطرف شدن نشانه‌های بیماری توسط خود بیمار، تفاوت قابل توجهی بین دوگروه مشاهده نشد و هر دو گروه منفعت یکسانی از مصرف دارو بردند. پیشرفت قابل توجه غیرآماری در میزان بهبودی افراد غیر سیگاری در مقایسه با افراد سیگاری در هر دو گروه مشاهده شد.

شربت برونکو باریج 

شربت برونکو باریج اسانس تشکیل شده از عصاره آویشن شیرازی و عصاره ختمی برای درمان سرفه و تخلیه خلط است .میسیون E مصرف آویشن (Thyme) برای درمان سرفه و برونشیت را تایید کرده است. در مورد تیمول و کارواکرول طیف وسیعی از تاثیر در برابر باکتری‌های دخیل در عفونت‌های دستگاه تنفس فوقانی مشاهده شده است. اعتقاد بر این است که تیمول و کارواکرول با ایجاد کمپلکس با پروتئین‌های غشاء باکتری فعالیت ضد باکتری خود را اعمال می‌کنند. یک اثر سینرژیستی برای ترکیب تیمول و کرواکرول نیز مشخص شده است. کارواکرول جزء اصلی اسانس آویشن است که اثرات ضد باکتریائی و ضد قارچی آن روی میکروارگانیزم‌های مختلف به اثبات رسیده است. همچنین مشخص شده است که دوزهای کافی از تیمول و کارواکرول، دارای اثر شل‌کنندگی نای هستند. اسانس آویشن شیرازی روی باکتری‌های پاتوژن بویژه استافیلوکوک آرئوس (S. aureus) موثر است. آویشن شیرازی در رفع علائم سرفه و نزله‌های مجاری فوقانی تنفسی و نیز به‌عنوان خلط‌آور با اثر ضد اسپاسم همواره مورد توجه بوده و در بزرگسالان در درمان برونشیت و سرفه‌های همراه با اسپاسم و در کودکان در بیماری سیاه‌سرفه کاربرد دارد. کارآزمایی‌های مختلف تاثیر آویشن بر روی سرفه‌های خلط‌دار(productive cough) را تایید کرده است. در یک مطالعه دو سو بی‌خبر تصادفی، ۶۰ بیمار مبتلا به سرفه خلط دار شربت آویشن یا برم هگزین را برای یک دوره ۵ روزه دریافت کردند. براساس گزارش برطرف شدن نشانه‌های بیماری توسط خود بیمار، تفاوت قابل توجهی بین دوگروه مشاهده نشد و هر دو گروه منفعت یکسانی از مصرف دارو بردند. پیشرفت قابل توجه غیرآماری در میزان بهبودی افراد غیر سیگاری در مقایسه با افراد سیگاری در هر دو گروه مشاهده شد.

افتخاری دیگر برای شرکت بهبود تجهیز بهین اندیش

 افتتاح اولین نمایشگاه، فروشگاه حرفه‌ای و تخصصی صادرات محصولات داروهای     گیاهی، گیاهان دارویی، فراورده‌های طبیعی و طب سنتی (ایرانی) ساخت ایران