پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی

tt-1
logo

اطلاعات پایه شرکت

مدیرعامل:  سید حسین آثاریزاده

نوع شرکت:  سهامی خاص

زمینه فعالیت:  تجهیزات

استان:  فارس

آدرس:  شیراز، شهرک صنعتی بزرگ شیراز ، بعد از میدان دوم، بلوار فن آوری ، خ 108

اطلاعات تماس شرکت

شماره تماس:  07137743895

شماره نمابر:  07137743895

پست الکترونیک:  bokhartaghtir@gmail.com

وب سایت:  botaco.ir

بخار تقطیر

تعداد بازدید: 451
شرکت بخار تقطیر بزرگترین سازنده ماشین آلات فرآوری گیاهان دارویی در کشور مفتخر است که بصورت کلید درست تا کنون برای بیش از یکصد شرکت و کارگاه ، خطوط عرقیات و اسانس، عصاره آبی و آلی و پودر عصاره طراحی و اجرا نموده است. به تناسب ماهیت این نمایشگاه بخشی از تجهیزات تولیدی شرکت عبارتند از دستگاه تقطیر اول، اسانسگیر برج بلند، فنیل اتیل الکل یا ستون جذبی، پرکولایتور، اکستراکتور، تغلیظ کننده بچ، فیلم ریزشی و ترکیبی، فیلتر پرس، پرس تفاله و پوست مرکبات، خشک کن پاششی، خشک کن تحت خلاء روتاری و کابینتی، پاستوریزاتور عرقیات،پاستوریزاتور عصاره ، دیگ بخار ، سختی گیر، منبع کندانس و دهها دستگاه دیگر در ظرفیت های مختلف می باشد. به منظور سهولت بیشتر در دریافت اطلاعات، تلفن مستقیم مدیران این شرکت تقدیم میگردد: آقای آثاریزاده: 09171182279 آقای زارعی: 09173131844 آقای حسینی: 09177108461
درخواست قرار ملاقات

جهت برگزاری ملاقات حضوری یا مجازی، لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید تا پس از بررسی درخواست، با استفاده از اطلاعات تماس ثبت شده با شما تماس حاصل شود.

نام*
نام خانوادگی*
پست الکترونیک*
نام شرکت / سازمان*
تلفن همراه*
لینک وب سایت
توضیحات*
توضیحاتی پیرامون هدف از برگزاری، نحوه برگزاری (مجازی یا حضوری) و زمان ملاقات.

محصولات بخار تقطیر

دستگاه تقطیر اول ،اسانس گیر اول، گلاب گیری 

دستگاه تقطیر اول به منظور استحصال گلاب و عرقیات و جداسازی اسانس یاروغن اول استفاده میشود. اساس کار آن بر مبنای جوشانده آب درون دیگ و تقطیر بخار حاصله و جداسازی اسانس می باشد.راهبری این دستگاه بسیار آسان، دارای طول عمر بالای 30 سال و قابلیت فرآوری بیش از 80 نوع گیاه اعم از گل، برگ، ساقه، ریزوم و ریشه و بذریجات را دارد.دستگاه تقطیر اول در دو نوع حرارت با شعله مستقیم و حرارت با بخار در ظرفیت های 20-100-200-300-500-1000 و 1500 کیلو بارگیری ساخته میشود. از ظرفیت 20 تا300 با شعله مستقیم واز 300 تا1500 بوسیله بخار راهبری میشود.گلاب یا عرق و اسانس تولیدی از این دستگاه استاندارد و با کیفیت بسیار بالایی مورد تایید واحدهای بازرسی وآزمایشگاهی قرار گرفته است.

اسانس گیر برج بلند ، تقطیر برج بلند، کوهوبیشن 

دستگاه اسانسگیر برج بلند با نام های دیگردستگاه تقطیر برج بلند و کوهوبیشن نیز شناخته میشود.هدف از این دستگاه جدا سازی آروما و اسانس معلق در گلاب و سایر عرقیات می باشد. ترکیب این اسانس جدا شده با روغن اول از دستگاه تقطیر اول را اسانس تام می نامند.این دستگاه در دو ظرفیت 500 و 1000 لیتری طراحی و ساخته میشود.این دستگاه بسیار کم استهلاک، ارزان قیمت ، با بالاترین راندمان است بطوریکه تمامی اسانس محلول در آب را جداسازی میکند.

دستگاه اکستراکتور یا دیگ پخت تحت فشار 

اکستراکتور دیگ پختی است که با هدف استخراج مواد موثره گیاه در آب جوش درفشار بین یک تا دو بار طراحی و ساخته میشود.از این دستگاه برای استخراج مواد موثره گیاهانی بکارمیرود که حلال آن آب می باشد. همانند ریشه شیرین بیان، چای و…به دلیل فشار بالای درون دیگ، ساخت این دستگاه از ضریب ایمنی بالا برخوردار و کار با آن بسیار راحت و با راندمان بالاست.به تناسب نوع و میزان گیاه، مدل های متفاوتی از این دستگاه همانند مدل درب تمام بازشو، مدل برگردان و مدل مبدل بیرون در ظرفیت های مختلف ساخته میشود

دستگاه پرکولایتور 

پرکولایتور صنعتی دستگاهی است که می توان با آن عمل ماسراسیون و یا پرکولاسیون را برای استخراج مواد موثره گیاه در یک حلال آلی انجام داد.دستگاه پرکولایتور طوریطراحی و ساخته شده است که نسبت حلال ها درطی فرآیند استخراج تغییر پیدا نمیکند.این دستگاه در ظرفیت های آزمایشگاهی تا صنعتی در مدل های قیفی و استوانه ای افقی با قلبیت چرخش گیاه و حلال باهم ساخته میگردد.دستگاه پرکولایتوردر ظرفیت صنعتی معمولا با دو ظرفیت 1000 و 1500 لیتری عرضه میگردد.

فیلتر پرس 

فیلتر پرس دستگاهی است که برای تصفیه و شفاف سازی عصاره های استخراجی آبی و آلی استفاده میشود.این دستگاه در چهار مدل فیلتر پرس با پارچه های پلی استری، کاغذهای صافی 20*20 سانتیمتر،فیلتر های سلولزی کارتریجی و فیلترهای سرامیکی تابع نیاز مشتری عرضه میگردد.فیلترهای این دستگاه، املاح عصاره را از 5 تا نیم میکرون جداسازی میکند.فیلتر های تمامی مدل های تولیدی به راحتی قابل تعویض می باشد.

تغلیظ کننده تحت خلا، اواپراتور ،تغلیظ کننده فیلم ریزشی 

دستگاه تغلیظ کننده تحت خلاء ، برای تغلیظ عصاره های آبی و آلی و رساندن به غلظت مناسب می باشد.اعمال فشار منفی و رساندن به نقطه جوش مناسب در این سیستم، تمامی خواص فیزیکی عصاره حفظ و حلال های تبخیر شده جمع آوری میگردد.این دستگاه در دو مدل بچ باحج 300 لیتر و مدل پیوسته ترکیبی باظرفیت تبخیر 200 لیتر آب در ساعت ساخته میگردد. این شرکت قادر به طراحی و عرضه تغلیظ کننده های فالینگ فیلم سه و چهار مرحله ای تا ظرفیت ورودی ۱۵ تن خوراک در ساعت می باشد.

خشک کن پاششی ، اسپری درایر، میکروکپسولیشن 

دستگاه خشک کن پاششی، دستگاهی بسیار کارآمد جهت تولید پودر از تمامی عصاره های آبی میباشد.پودر های تولیدی در این دستگاه حداکثر در دمای 80 درجه بدست می آید که اکثر خواص فیزیکی خوراک حفظ میگردد.این دستگاه در مدل پاششی از نوع جریان هم سو و غیر همسو در ظرفیت مختلف از یک کیلو تا 200 کیلو پودر در ساعت قابل ساخت و عرضه می باشد.

خشک کن تحت خلاء ، وکیوم درایر ، وکیوم کابینت درایر 

دستگاه خشک کن تحت خلاء، دستگاهی است که به منظور تولید پودر از عصاره های آلی و آتش زا کاربرد دارد.این دستگاه ، عصاره ها در یک محیط تحت خلا و بافشار پایین در دمای مناسبف تغلیظ و تا مرحله تولید کیک با رطوبت حداکثر 5 درصد میرساند. سپس کیک های تولیدی آسیاب و تبدیل به پودر می نماید. در این دستگاه تمامی حلال های تبخیر شده کندانس و جمع آوری میشود.این دستگاه دو مدل خشک کن تحت خلا روتاری و کابینتی عرضه میگردد.

دیگ بخار ، بویلر، سختی گیر، منبع کندانس 

دیگ بخار یکی از عمده ترین تولیدات شرکت بخار در راستای طراحی کارخانجات فراوری گیاهان دارویی می باشد.این دستگاه ، در مدل وت بک، سه پاس، با مشعل گازسوز،گازوییل سوز و یا دوگانه سوز با پلاک بازرسی طراحی و ساخته میشود.ظرفیت های قابل عرضه 100-200-300-500-1000-3000-5000 و 8000 کیلو تولید بخار در ساعت می باشد سایر تجهیزات در کنار محصول فوق عبارتند از سختی گیر استیل، دی اریتور، منبع کندانس و منبع برگشت اب

پرس هیدرولیک ، پرس تفاله ، آبگیر مرکبات، پرس سرد 

دستگاه پرس تفاله دستگاهی است که می توان با آن باقیمانده عصاره موجود درتفاله را تحت فشار هیدرولیک تا میزان50 بار خارج نمود. این دستگاه برای استخراج اسانس موجود در پوست مرکبات هم کاربرد وسیعی دارد.این دستگاه در ظرفیت های مختلف آزمایشگاهی و صنعتی قابل عرضه می باشد.

مخازن استیل ذخیره عرقیات 

شرکت بخار تقطیر سازنده مخازن نگهداری عرقیات و آب از ظرفیت ۱۰۰ لیتر تا ۱۶۰ تن می باشد. این مخازن به شکل افقی و عمودی قابل ساخت و عرضه می باشد. لازم بذکر است که کسانیکه قصد ذخیره سازی گلاب را دارند حتما باید از مخازن استنلس استیل با پمپ سیرکولاسیون استفاده نمایند تا گلاب دوفاز نگردد

افتخاری دیگر برای شرکت بهبود تجهیز بهین اندیش

 افتتاح اولین نمایشگاه، فروشگاه حرفه‌ای و تخصصی صادرات محصولات داروهای     گیاهی، گیاهان دارویی، فراورده‌های طبیعی و طب سنتی (ایرانی) ساخت ایران