پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی

-اسراء-رنگی.کوچک-5

اطلاعات پایه شرکت

مدیرعامل:  محمد عزیزخانی

نوع شرکت:  سهامی خاص

زمینه فعالیت:  طب سنتی

استان:  تهران

آدرس:  تهران نارمک خیابان آیت نبش کوچه غفاری محلاتی پلاک2

اطلاعات تماس شرکت

شماره تماس:  02177909020

شماره نمابر:  02177952686

پست الکترونیک:  asraclinic@gmail.com

وب سایت:  asraclinic.com

سلامتکده طب سنتی اسراء

تعداد بازدید: 131
سلامتکده طب سنتی اسراء، به همت جناب آقای دکتر محمد عزیزخانی در سال 1380 شمسی، بعنوان اولین پایگاه نوین طب ایرانی در جهان افتخار دارد که توانسته برای اولین بار پس از قرن ها نام “طب ایرانی” را احیاء و اجزاء آن را ساماندهی و مستندات علمی و پژوهشی به داخل و خارج کشور معرفی نماید. علیرغم قدمت طولانی و ریشه های استوار و بنیه علمی بالای طب در کشور ایران، هیچگاه و در هیچ محفل و مجمع علمی و فرهنگی ، نام طب ایرانی برده نشده است. در مدلاین پزشکی و تاریخ پزشکی و شبکه جهانی اینترنت و تمام آرشیوهای طب کلاسیک و طب آلترناتیو اثر و نامی از طب ایرانی یافت نمی شود. برآنیم تا با همت جمعی از پزشکان و کارشناسان و متخصصان دلسوز و علاقه مند و فرهیخته کلینیک طب ایرانی نام زیبای “طب ایرانی” را بر بلندای مکاتب طبی جهان مطرح و تثبیت کنیم. کلینیک ما که به نام سلامتکده طب سنتی اسراء نام گرفته است از نظر وزارت بهداشت و درمان از بین بیش از 140 مرکز درمانی در کل کشور که در زمینه طب سنتی فعالیت می نمایند رتبه اول را از نظر پزشکان، دستیاران، بهداشت کامل، روابط عمومی و حتی مدیریت کسب نموده است. فعالیت های این کلینیک شامل امور درمانی پزشکی و تحقیقاتی می باشد. اهداف ما: – شفاف سازی و استخراج ایده های عالی طب ایرانی و معرفی به مردم ایران و سایر کشورهای جهان با کار تحقیقاتی مدون. – کاربرد سازی طب ایرانی در تمام رفتارهای بهداشتی، غذایی و زندگی روزمره ایرانیان. – علمی ساختن مهمترین و بنیادی ترین تئوری طب ایرانی ” بهداشت و پیشگیری مقدم و ارجح بر درمان است”. – ارائه يک الگوی موفق و تمام عيار درمان به شيوه طبيعی و بدون داروی شيميايی برای علاقمندان و محققان پزشکی. – آموزش پزشک و محقق برای احیاء طب ایرانی و … از جمله اهداف کلینیک می باشد.
درخواست قرار ملاقات

جهت برگزاری ملاقات حضوری یا مجازی، لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید تا پس از بررسی درخواست، با استفاده از اطلاعات تماس ثبت شده با شما تماس حاصل شود.

نام*
نام خانوادگی*
پست الکترونیک*
نام شرکت / سازمان*
تلفن همراه*
لینک وب سایت
توضیحات*
توضیحاتی پیرامون هدف از برگزاری، نحوه برگزاری (مجازی یا حضوری) و زمان ملاقات.

محصولات سلامتکده طب سنتی اسراء

برگزاری سمینارها و کارگاههای آموزشی طب سنتی 

برگزاری دهها کارگاه آموزشی و درمانی در سراسر کشور و خارج از کشور

کانال اینستاگرام 

به اشتراک گزاری رویدادها، سخنرانی ها، مطالب آموزشی، لایو و… به همراه ادمین جهت پاسخگویی و بازخورد مطالب منتشر شده

داروخانه گیاهی 

این مجموعه با توجه به احساس نیاز به ارائه داروهای موثر و به روز و با توجه به نیازها و تخصص خود اقدام به راه اندازی داروخانه تخصصی داروهای با منشاء گیاهی نموده.

نشر کتاب های طب سنتی با دهها دوره چاپ مجدد از سال 1385 

اهمیتی كه طب اصیل ایرانی به تغذیه و غذا خوردن اصولی می‌دهد، در هیچ یك از مكاتب طبی دنیا به‌چشم نمی‌خورد. حكیمان ایران زمین معتقد بودند: اگر طبیب درمان بیمار خود را از اصلاح غذای او آغاز نكند، گویی بر كشتن وی جرأت یافته است. و این جمله بسیار هشداردهنده و تمام‌كننده است. نظر معصومین نیز اهمیت بی‌اندازه‌ی تغذیه را به ما گوشزد می‌كند. رسول خدا فرموده‌اند: «معده خانه‌ی تمام دردها و بیماری‌هاست.» قرآن كریم می‌فرماید: «انظر الی طعامك» كه این «انظر»، تفاسیر متعددی دارد. ازجمله این­كه دقت در خوردن و آشامیدن یك «دستور» مهم اسلامی و دینی است. در این كتاب سعی بر آن داریم تا با استفاده از تجربه‌ی بیست ساله‌ی پزشكان و پژوهشگران و شخص مؤلف در حوزه‌های طب سنتی، طب اسلامی، احادیث و روایات معصومین(ع) و دیدگاه‌های حكیمان نامدار طب ایرانی نظیر بوعلی سینا، زكریای رازی، عقیلی خراسانی، جرجانی و بالاخره مقالات معتبر علم پزشكی مدرن، یك الگوی صحیح غذایی ارائه دهیم و تغذیه‌ی درست و نادرست را معرفی نماییم. پیشگیری، بهداشت و درمان بیماری‌های جسم و روح و روان انسان‌ها میسر نخواهد شد تا زمانی كه تغذیه و خوردن و آشامیدن آنان كامل و صحیح نباشد. پس اهمیت این بحث و كتاب بیشتر از آن چیزی است كه بتوان تصور كرد و در آخر به‌نظر می‌رسد حتی شخصیت، شعور و معرفت انسان‌ها نیز وابستگی بی‌اندازه‌ای به نوع تغذیه‌ی آنان دارد و این ضرب‌المثل عامیانه برای مؤلف و سایر كارشناسان تغذیه طب سنتی و طب اسلامی كاملاً پذیرفته شده است كه: «به من بگو چگونه می‌خوری و غذای تو چیست تا بگویم كیستی و چه كاره‌ای…» حضرت امام صادق(ع) می‌فرمایند: «غذای تو، دوای تو باید باشد.» یعنی به‌گونه‌ای خوردنی‌ها و آشامیدنی‌ها را تهیه و میل كنیم كه علاوه بر نقش غذایی، در بدن عملكرد اصلاحی و دارویی نیز داشته باشند. به همین منظور مهم‌ترین دستورهای طب سنتی و اسلامی در جهت تهیه و مصرف «غذای دوایی» و «دوای غذایی» در این كتاب جمع‌آوری شده است.

سازمان مردم نهاد جامعه احیاگران طب سنتی و سلامت ایرانیان 

اولین و تا زمان حاضر تنها ان جی او (سازمان مردم نهاد) با مجوز رسمی از وزارت کشور و دارای مقام مشورتی از سازمان ملل متحد در زمینه طب سنتی ایرانی به همت جناب آقای دکتر محمد عزیزخانی و جمعی از فرهیختگان و پیشکسوتان این علم در سال 1395 بنیان گزارده شد و تاکنون با انجام دهها طرح در زمینه طب ایرانی و شرکت و ارائه بیانیه کتبی و شفاهی در صحن سازمان ملل در شناخته شدن فرهنگ و علم طب ایرانی به جهانیان نقش بسزایی ایفا نموده است.

وب سایت از سال 1387 

درمانگاه اسراء، اولين پایگاه نوین طب ايراني اسلامی در جهان درمانگاه اسراء افتخار دارد كه توانسته برای اولین بار در تاریخ طب جهان و طب ایران زمین، نام ”طب ایرانی“ را احیاء و اجزاء آن را ساماندهی و مستندات علمی و پژوهشی به داخل و خارج كشور معرفی نماید. علیرغم قدمت طولانی و ریشه های استوار و بنیه علمی بالای طب در كشور ایران هیچگاه و در هیچ محفل و مجمع علمی و فرهنگی ، نام طب ایرانی برده نشده است. در مدلاین پزشكی و تاریخ پزشكی و شبكه جهانی اینترنت و تمام آرشیوهای طب كلاسیك و طب آلترناتیو اثری و نامی از طب ایرانی یافت نمی شود. برآنیم تا با همت جمع پزشكان و كارشناسان و متخصصان دلسوز و علاقمند و فرهیخته كلینیك طب ایرانی نام زیبای ”طب ایرانی“ را بر بلندای مكاتب طبی جهان مطرح و تثبیت كنیم و در این مسیر طولانی و سخت ، یاد خداوند و همراهی آحاد مردم ایرانی و علاقمند به ایران در داخل و خارج از كشور ، نیرو و انگیزه ما را کلینیک ما که بنام درمانگاه شبانه روزی اسراء نام گرفته است از نظر وزارت بهداشت و درمان از بین بیش از ۱۴۰۰ مرکز درمانی در کل کشور که در زمینه طب سنتی فعالیت می نمایند رتبه اول را از نظرپزشکان ، دستیاران ، بهداشت کامل، روابط عمومی و حتی مدیریت کسب نموده است.

زالو درمانی 

زالودرمانی در پزشکی جدید و مدرنترین کلینیک ها و مراکز علمی معتبر جهان جای خود را باز کرده است به طوری که سیزده هزار مقاله علمی پیرامون زالودرمانی به ثبت رسیده است و در اروپا و آمریکا ده ها بیماری و هزاران بیمار به وسیله زالودرمانی نجات یافته اند. در این زمینه کشور ما که زمانی بیشترین تجربه و دانش، پیرامون درمان با زالوها را داشته و مرغوب ترین زالوها را به دنبا معرفی کرده است، در حال حاضر از تمام کشورهای جهان عقب تر است. زالوهای مورد مصرف، طبی و بهداشتی و یکبار مصرف بوده و قبل از استفاده پزشکی نگهداری و به شیوه های گوناگون پرورشی آماده مصرف پزشکی میشوند. بیماری هایی که توسط زالوها درمان و یا تعدیل میشوند بالغ بر یکصد و ده بیماری است که از جمله: واریس، آکنه، پرفشاری خون، سیاتیک، کمردرد، رماتیسم، آرتروز و دردهای مفصلی، بواسیر، اختلالات قاعدگی، نازایی و ناباروری، نکروز و گانگرن اندام ها، غلظت خون، سندرم خستگی مزمن، سرگیجه و سردرد، سینوزیت، نزله، اگزما و پسوریازیس، کاهش حافظه، اختلالات و ضعف بینایی، هماتوم، تنگی نفس، دیابت، بیماری های قلب و عروق، کلوئید و گوشت اضافی اسکار جراحی، اختلالات شنوایی، فیستول مقعد، واریکوسل آقایان، بیماری های پروستات، ریزش مو، اختلالات اسپرم، خارپاشنه، کیست پایلونیدال، آبسه ها و دمل ها و کورک های چرکی، افزایش سرعت ترمیم زخمها و پیوندهای پوستی در جراحی و … .

حجامت 

حجامت همراه با خونگیری، یک روش پاکسازی بخش های سطحی بدن از مواد و اخلاطی است که یا طبیعی هستند و صرفاً مقدارشان به طوری غیرعادی افزایش یافته و در بدن انباشته شده اند و یا اینکه دچار دگرگونی گشته و به حالت غیرطبیعی در آمده و در بدن تجمع یافته اند. حجامت دارای ابعاد وسیع و نکات ظریف فراوانی است. سعی کنید نزد پزشکانی که دارای دانش و تجربه کافی پیرامون حجامت هستند این کار را انجام دهید. حجامت نابه جا و غیراصولی نه تنها سبب درمان نمی شود، بلکه باعث عدم تعادل در سیستم های داخلی بدن شده و تاثیرات منفی به دنبال دارد. حجامت های متوالی (با فواصل کوتاه) غلط است و ترتیب و زمان بندی انجام حجامت برای فرد وابسته به طبع و مزاج وی متفاوت است که پزشک حاذق آن را معین و تجویز خواهد کرد.

بادکش درمانی 

در طب سنتی ایران زمین درمان با بادکش، سابقه ای طولانی دارند و توسط پزشکان بزرگی چون ” ابوعلی سینا” جهت درمان بیماری ها و دردهای مختلف تجویز شده است. بادکش نوعی از حجامت است که به (حجامت خشک) مشهور است. بخش زیادی از ویژگی ها و فواید حجامت و خونگیری را داشته و در عین حال بدون خونگیری است. بادکش گذاری در تشخیص بیماری ها و راهنمایی پزشک برای مسیر درست درمان نقش به سزایی دارد و طبق تجربه و تاکید حکیمان طب سنتی در مطبی که فقط خونگیری صورت بگیرد و از بادکش استنفاده نشود، امر درمان ناقص و کمرنگ خواهد بود. حتی در بسیاری موارد بادکش گذاری اثراتی دارد که حجامت ندارد و در حالات و بیماری های های گوناگونی به نظر می رسد که بادکش تنها مسیر درمان است. بادکش ایجاد یک فشار منفی است که به وسیله¬ی تخلیه¬ی هوای لیوان چسبیده به موضع اعمال می شود. بر اساس اصول طب سنتی طبع بادکش، گرم و خشک است. بادکش به دو دسته گرم و سرد تقسیم بندی میشود. بادکش گرم با استفاده از آتش و کاپ های شیشه ای انجام می شود و بادکش سرد با استفاده از یک دستگاه مکش و کاپ های پلاستیکی انجام می شود. بادکش گذاری با مکانیسم های متعددی باعث رفع دردها و درمان بیماری های مختلف می شود.

فصد درمانی 

فصد رگ، قدرتمندترین و موثرترین شیوه درمان طب سنتی معرفی شده است که می تواند به یکباره بخش زیادی از خون فاسد را از بدن دفع کند و سمومی که سالها در بدن تجمع یافته است را از بدن خارج سازد. فصد64 موضع دارد که هرکدام برای یک بیماری خاص و به شیوه ای خاص خونگیری میشود. فصد اثرات درمانی عجیب و خارق العاده ای دارد اما اگر نابه جا و بدون مورد تجویز شود، بحران های جسمی و حتی روحی غیرقابل جبران ایجاد خواهد شد. عملیات فصد درد چندانی ندارد و اگر تحت نظر پزشک حاذق طب سنتی صورت بگیرد، عوارض و خطری ندارد.

خدمات زنان و مامایی 

درمان و راهکارهای اختلالات قاعدگی، اختلالات عملکرد تخمدان، عفونت های زنانگی، فیبروم رحم، کیست تخمدان، کیست پستان، لکه بینی، یائسگی، اندومتریوزیس، عقیمی مردان و زنان، ناتوانی جنسی، تعیین جنسیت، راهکارهای طب سنتی برای بارداری موفق و زایمان طبیعی ( مانند اقدامات حین بارداری، تدابیر هفته آخر بارداری و … )

خدمات پوست و مو و زیبایی 

ارائه راهکارهای در مانی در مورد تنگی نفس، آسم، سرفه، آلژی و حساسیت ها، رینیت، سرماخوردگی، آنفولانزا، سینوزیت، عفونت لوزه، پولیپ بینی، بزرگی لوزه، و … بکمک اعمال یداوی، داروهای گیاهی و اصلاح تغذیه

افتخاری دیگر برای شرکت بهبود تجهیز بهین اندیش

 افتتاح اولین نمایشگاه، فروشگاه حرفه‌ای و تخصصی صادرات محصولات داروهای     گیاهی، گیاهان دارویی، فراورده‌های طبیعی و طب سنتی (ایرانی) ساخت ایران